ANADOLU LİSESİ

Okulumuzda hafta içi tam gün ve Cumartesi günleri eğitim- öğretim yapıyoruz.

Lise düzeyi öğrencilerimizin hayatı yorumlama evresidir. LİSE; öğrencilerin öğrendiklerinden, okuduklarından, anladıklarından kendi yorumlarını çıkarmaya ve kendi seçimlerini yapmaya başladıkları dönemdir.

Ortaokulu başarıyla tamamlayan öğrencilerimize, farklı lise seçenekleri sunuyoruz. Bu yüzden araştırma, sorgulama, eleştirel düşünme, problem çözme, girişimcilik, bilişim teknolojilerinden etkin şekilde yararlanma, iletişim ve kendini ifade etme becerilerinin geliştirilmesine özen gösteriyoruz. Kişi ve toplum sorunlarını tanımalarını, çözüm üretiminde sorumluluk almalarını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin, İngilizce'yi etkin şekilde öğrenmelerini amaçlıyoruz. Böylece yabancı dil bilen öğrencilerimizi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yükseköğretime ve hayata hazırlamayı temel bir görev kabul ediyoruz.

FARKLILIĞI FARK EDEN OKUL

Çözüm Koleji olarak üstün yetenekli öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini daha fazla desteklemek amacıyla yetenek destek sistemi oluşturduk. Bu sistem içinde öğrencilerimize kendilerini geliştirecek fırsatlar sunuyor, özgün projelerini destekliyoruz.

İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Çözüm Koleji’nin dil eğitiminde, akademik kurullar tarafından geliştirilmiş olan touch modelini uyguluyoruz. Native Speakers ve Türk öğretmenlerin birlikte çalıştığı okulumuzda, haftada en az 8 saat İngilizce eğitimi veriyoruz. Sosyal, kültürel, sınıf içi ve yurt dışı etkinliklerle pekiştirerek, kalıcı öğrenme sağlıyoruz.

DAVRANIŞA DÖNÜŞEN DEĞERLER EĞİTİMİ

Çözüm Koleji’nde değerler eğitimini; kişilikli, karakterli ve erdemli bireyler yetiştirmenin temeli olarak görüyoruz. Okulumuzda oluşturulan Değerler Eğitimi Kurulu’nun önerileri ile hazırlanan plan ve programları uyguluyoruz. 

STEM EĞİTİMİ

STEm eğitimi ile öğrencilerimize, yaratıcı düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirerek üretkenliklerini ortaya koyabilmeleri açısından birçok imkan sağlıyoruz. Sorumluluk vererek iletişim becerilerini artırıyoruz ve takım ruhunu aşılıyoruz. Yazılım, robotik programlama, 3D printer gibi çalışmalarla teknolojiye yön verecek mucitler yetiştiriyoruz.

PROJELER

Çözüm Koleji olarak öğrencilerimize yapacağımız en önemli iyiliğin onların özgün yanlarını ve projelerini desteklemek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin araştırma ve sorgulama becerilerini geliştiriyoruz. Girişimci ve üretken olmalarını sağlıyoruz. Kendi kültürünü tanımak ve tanıtmak, başka kültürlerle iletişim sağlamak amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde iş birliği becerilerini geliştirmelerini destekliyoruz. Bu amaçla okul temelli projelerin yanında AB projeleri gibi kapsamlı ve uluslararası boyutları olan etkinliklere katılmalarını sağlıyoruz.

SINAV SİSTEMİ

Öğrencilerimizi YGS VE LYS sınavlarına tecrübeli öğretmenlerimiz sayesinde, BÜTÜN TAKVİYELERİN OKULDA YAPILACAĞI yöntem ve tekniklerle hazırlıyoruz. Geçerliliği ve güvenilirliği test edilmiş sorular kullanıyoruz. Tam öğrenme mantığı içinde öğrencilere etkin geri bildirim sağlıyoruz. Bu sürecin sonunda, kazanımlarda eksiği olan öğrenciler için özel etüt ve destek eğitimi uyguluyoruz. Özellikle 11 ve 12. sınıfta birebir takviye, destek ve geliştirme programlarını özenle sürdürüyoruz. Lise eğitimini üniversitenin ilk basamakları olarak görüyoruz. Bu basamakları sağlam ve emin adımlarla çıkmak adına uygulamalara daha erken başlıyoruz. Eksikleri ilk yıllarda tamamlıyor ve çözüm odaklı çalışmayı esas alıyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyacı oranında sınavlar yaparak, onların sınav kaygılarını gideriyoruz.

YENİLİK KULUÇKA MERKEZİ

Çözüm Koleji’nde yeni fikirleri kredilendiriyor ve destekliyoruz. Bunları Yenilik Kuluçka merkezimizde değerlendiriyoruz. Daha sonra uyguluyor, geliştiriyor ve kurumsal hale getiriyoruz. Okulun ve süreçlerin iyileştirilmesi, geliştirilmesi için kullanıyoruz.

BECERİ VE SANAT ATÖLYELERİ

Öğrencilerin sadece akademik ya da kültürel gelişimleri değil yaşamları boyunca kullanacakları temel becerileri de kazanmalarını önemsiyoruz. Bu amaçla kurduğumuz beceri ve sanat atölyelerinde, öğrencilerimize temel el becerilerini geliştirerek, hayatlarını kolaylaştıracak yaşam becerileri kazandırıyoruz. Ailelerin kahramanlarını yetiştiriyoruz.

YEŞİL TERAPİ

Doğayla iç içe yaklaşımıyla çocuklarınızın, üretirken öğrenmesini sağlıyoruz. Çözüm Koleji olarak, öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Geniş okul bahçemizi etkin bir öğrenme alanı olarak kullanıyoruz.

PDR - PSİKOLOG EL ELE

Çözüm Koleji olarak PDR hizmetlerinin sürekliliğini ve etkililiğini önemsiyoruz. PDR uzmanımız ve psikologumuzun uyum ve motivasyon temelli iş birliği ile öğrencilerimizi üniversiteye ve hayata hazırlıyoruz.

VELİ BİLGİLENDİRME

Okul ve aile ilişkilerini güçlendirmek, iş birliğini artırmak amacıyla velilerimizle etkili bir iletişim süreci geliştirmeye özen gösteriyoruz. Velilerimize, öğretmenlerimizle görüşebilecekleri saatleri bildiriyoruz. Yapılacak görüşmeler için uygun ortamlar hazırlıyoruz. Öğrenen bir okul olarak velilerimizi tüm öğrenme süreçlerine katmayı hedefliyoruz.

SINIFLARIMIZ

Öğrencilerimizi, sınıflarımızın geniş pencereleri sayesinde güneş ışığından doyasıya faydalandırıyoruz. Bireysel öğrenmeye uygun olduğu kadar iş birliği, takım çalışması ve kubaşık öğrenmeyi de destekleyecek, ergonomik sandalye ve masa kullanıyoruz. Bütün sınıflarımızda bulunan akıllı tahtaların yanı sıra BİR İLKE DAHA İMZA ATIYORUZ. YAZI TAHTASI HALİNE GETİRDİĞİMİZ DUVARIMIZLA, öğrencilerimize kullanım kolaylığı sağlıyoruz.

KÜTÜPHANE

Öğrencilerimize kitap sevgisi yanında kaynak taramasını öğretmek amacıyla kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Farklı dil ve kültürlerde kitapların bulunduğu kütüphanemizde öğrencilerimize okumanın ve öğrenmenin hazzını yaşatıyoruz.

LABORATUVARLAR

Okulumuzda her biri özel olarak tasarlanmış; fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunduruyoruz. Fen bilimlerinin öğretiminde konu içeriklerine uygun araç gereçler kullanıyoruz. Bilgilerin öğrencide kalıcılığını artırmak için yaparak yaşayarak öğrenmeyi mümkün kılan bilimsel yöntemler uyguluyoruz. Fen bilimlerine karşı olumlu davranışlar geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

SPOR, SANAT VE KÜLTÜREL KULÜPLER

Okulumuzda sosyal etkinlikleri baştan sona planlı ve programlı bir şekilde yapıyoruz. Öğrencilerimize ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda bir enstrüman öğretiyoruz. İlgi alanlarını, yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, sportif yeteneklerini, kültürel alandaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini ve liderlik yeteneklerini geliştiriyoruz.

 12. SINIFLARA ÖZEL ÜNİVERSİTE HAZIRLIK PROĞRAMI

Çözüm koleji, 25 yıllık dershanecilik deneyimiyle öğrencilerini Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine taşıyor.

* Dershanecilik deneyimine sahip Güçlü öğretmen kadrosu

* Haftalık 50 saat ders

* Soru çözüm saatleri

* Tekrar dersleri

* Ödev kontrolleri

* Haftalık deneme sınavları

* Güçlü yayın desteği

* Etkili rehberlik ile üniversiteye tam hazırlık

ÖĞRENCİLERİMİZE, ÇEYREK ASIRLIK BİRİKİMLE ZENGİN YAYINLAR SUNUYORUZ.

AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmaları ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için okulumuzda açık ve kapalı spor alanları kurduk. Her öğrencinin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek, spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi, burada kazanacakları disiplini yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

KONFERANS SALONU

Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, konferans salonumuzda yapıyoruz.

YEMEK HİZMETİ

Manzaralı, restoran kalitesinde dizayn edilmiş yemekhanemizde usta aşçılardan lezzetli ve sağlıklı öğle yemeği veriyoruz. Diyetisyen kontrolünde hazırlanan yemek listelerini de okulun web sayfasında yayınlıyoruz.

KANTİN

Okulumuzun özgün tasarımlı ve sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu kantininde, öğrencilerimizin dinlenme saatlerini sohbet eşliğinde geçirmelerini sağlıyoruz.

LAVABOLAR (WC)

Okulumuzda, Öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

SERVİS HİZMETİ

Serviste geçen zamanı eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Servis hizmetlerimizi tecrübeli şoförler ve öğrenci psikolojisinden anlayan hostesler eşliğinde sağlıyoruz. Güvenilir firmaların trafik kontrollerinden geçmiş, yeni araçlarını kullanıyoruz. Servis cell sistemi ile velilerimizi sürekli bilgilendiriyoruz.

TEMİZLİK VE HİJYEN

Eğitim ortamları ve ortak kullanım alanlarını uzman personeller tarafından kaliteli temizlik malzemeleri ile temizliyoruz.

OKUL GÜVENLİĞİ

Okulumuza, giriş - çıkışları elektronik kartla yapıyoruz. Sertifikalı güvenlik elemanları çalıştırıyoruz. Gece görüşlü kamera sistemi kullanıyoruz.

SAĞLIK MERKEZİ

Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini

yapıyoruz.

OKUL İHTİYAÇLARI

Okulumuzda öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kırtasiye ve okul kıyafetleri mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.