YABANCI DİL – YABANCI DİL ÖĞRETİMİNDE GELECEĞİN OKULU


Çözüm Koleji öğrencileri İngilizce dilinde yetkin bireyler olarak yetişir. Tüm eğitim kademelerini Çözüm Kolejinde tamamlayan öğrenciler en az iki yabancı dili günlük hayatlarında etkin kullanacak hale gelirler. Ortaokul sonunda tüm öğrencilerimizin İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil olarak Arapça veya tercih ettikleri diğer dillerden birinde daha etkin şekilde okuma, yazma, konuşma, dinleme ve anlama becerilerine sahip olmalarını hedefleriz.

Kurumsal kültüre dönüşebilecek bir İngilizce öğretim modeli – Müfredat

Müfredatımızı; Avrupa Ortak Diller Çerçeve Metnini (Common European Framework of References for Languages, CEFR) esas alarak yapılandırıyoruz. Tıpkı anadilimizi sınıflarken beynimizin doğal olarak yaptığı gibi, yabancı dili de iletişimsel işlevlere göre bölümlendirerek öğretiyoruz.  

Nitelikli öğretmenler

Çözüm Koleji nitelikli ve Native Speaker öğretmenler ile çalışmayı temel ilke edinmiştir. Ayrıca ülkemizin seçkin üniversitelerinin öğretim üyelerinden oluşan akademisyenlerden de danışmanlık hizmeti alıyoruz.

Uluslararası sınavlar

Yabancı dilde hedeflenen seviyeye erişimi test etmek için her sene sonu tüm öğrencileri uluslararası standartlaşmış İngilizce sınavlarına (Seviyelere göre KET, PET, FCE, IELTS ve TOEFL) tabi tutuyoruz. Çözümden mezun olan öğrencilerimizin hiç zorlanmadan okulların hazırlık programlarından ve servis derslerinden muaf olmalarını hedefliyoruz. 

Yurt Dışı Yaz Kampları

Öğrencilerimizin öğrendikleri yabancı dili etkin kullanabilmeleri için o dilin, ana dil olarak konuşulduğu ülkelerde yaz kampları düzenliyoruz.

Yurt Dışı Üniversite Olanağı

Çeşitli ülkelerdeki üniversitelerle ikili anlaşmalar yaparak Çözüm Kolejinden mezun olan öğrencilerimize, asgari şartları yerine getirmek kaydıyla yurt dışında üniversitelerde okuma imkanı hazırlıyoruz.

OPEN HOUSE

Open House etkinliğiyle öğrencilerimizin sürekli öğrenen, paylaşan bireyler olarak yetişmeleri amaçlıyoruz.

İNGİLİZCE KULUPLER

Destination&İmagination, Reading Club, İngilizce Tiyatro Kulübü gibi kulüplerle, öğrencilere İngilizcelerini geliştirmenin yanı sıra; yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım içinde etkin görev alma, zamanı en iyi şekilde kullanma ve problem çözme becerilerini kazandırmayı hedefliyoruz.